Zdroj: http://sborgaudeamus.cz/clanky/rybovy-ceske-mse-vanocni-se-ve-svetle-preci-jenom-dockali  •  Vydáno: 30.12.2021 21:20  •  Autor: Admin

Rybovy České mše vánoční se ve Světlé přeci jenom dočkali

Rybovy České mše vánoční se ve Světlé přeci jenom dočkaliHavlíčkobrodský deník 30.12.2021

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby neodmyslitelně patří k Vánocům ve Světlé nad Sázavou, vždyť ji světelský smíšený pěvecký sbor Gaudeamus poprvé uvedl již v roce 1988. O loňských Vánocích se díky koronavirovým opatřením koncert neuskutečnil a dlouho to vypadalo, že i letošní vánoční svátky budou ve Světlé bez „Rybovky.“ Ta v kostele sv. Václava sice letos zazněla, ale bez posluchačů, když se tam 6. listopadu nahrávala na CD.

Účinkující pěvecký sbor a orchestr letošní České mše vánoční ve Světlé nad Sázavou | Foto: jiv

Nakonec se díky sboru Gaudeamus, za podpory města Světlá nad Sázavou, Kulturního zařízení KyTICe a Římskokatolické farnosti podařilo koncert nacvičit a uskutečnit v úterý 28. prosince. Pěvecký sbor Gaudeamus doplnili zpěváci z Ledče nad Sázavou, Humpolce a Jihlavy. Sólové party zpívali Anežka Vacková soprán, Vendula Kroutilová alt, Ondřej Kolčava tenor a bas si tradičně zazpíval držitel Ceny Thálie domácí Pavel Vančura. Za dirigentským pultem stála a celý koncert řídila sbormistr Petra Karlová. Tradiční krásnou tečkou za koncertem byla koleda Narodil se Kristus Pán, kterou zpívali všichni přítomní.

jiv